Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIS KONSULATAS ČIKAGOJE (JUNGTINĖS AMERIKOS VALSTIJOS)

Adresas: 455 N Cityfront Plaza Dr., Suite 800, Chicago, IL 60611, USA

plačiau »

Tel. +1 312 397 0382 
Faksas +1 312 397 0385
El. paštas

Čikagoje paminėta Laisvės gynėjų diena

Sukurta 2017.01.13 / Atnaujinta 2017.01.13 23:03
   Čikagoje paminėta Laisvės gynėjų diena
   Čikagoje paminėta Laisvės gynėjų diena
   Čikagoje paminėta Laisvės gynėjų diena
   Čikagoje paminėta Laisvės gynėjų diena

   Minint Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – generalinio konsulato Čikagoje priimamajame ir darbuotojų kabinetuose degė atminimo žvakutės, vidurdienį trumpam stabtelėta, susimąstyta apie milžinišką auką, kuri paaukota vardan to, kad visi mes šiandien būtume laisvi, kad patys kurtume savo Valstybės ateitį. Žuvusiųjų atminimas pagerbtas tylos minute.

   Tradiciškai prisijungdami prie akcijos „Neužmirštuolė“, konsulato darbuotojai vėl atlapuose segėjo neužmirštuolės žiedus bei dalino juos konsulate apsilankiusiems tautiečiams. Neužmirštuolės žiedas sausio 13 d. segimas prie drabužio yra ne tik atminties ir pagarbos mūsų tautos didvyriams simbolis, bet kartu ir puiki proga priminti ar papasakoti aplinkiniams apie Lietuvą, jos istoriją, pakviesti diskusijai apie šių dienų geopolitinius iššūkius. Tad generalinis konsulas Čikagoje Marijus Gudynas šią dieną visuose susitikimuose dalyvavo švarko atlape segėdamas neužmirštuolės žiedą. Dalyvaudamas Čikagos miesto mero organizuotuose Martino Liuterio Kingo pagerbimui skirtuose maldos pusryčiuose M. Gudynas apie Sausio 13-osios reikšmę ir šių dienų geopolitinius iššūkius kalbėjosi su miesto meru Rahm Emanuel, senatoriumi Richard Durbin, Čikagoje reziduojančiais diplomatais, miesto institucijų, organizacijų bei religinių bendruomenių lyderiais. Tą patį vakarą segėdamas neužmirštuolę atlape Lietuvos diplomatas dalyvavo kolegos Indijos generalinio konsulo išleistuvių renginyje.

   Gražia tradicija taip pat jau tapo Čikagoje rengti bėgimą "Gyvybės ir mirties keliu" Mičigano ežero pakrante ir tokiu būdu pagerbti už Lietuvos laisvę žuvusius. Nuoširdžiai dėkojame organizatoriams: Lietuvos šaulių sąjungai išeivijoje, Čikagos lietuvių bėgimo klubui, Čikagos skautų vietininkijai, o taip pat visiems gausiai dalyvavusiems.

   Naujienlaiškio prenumerata