Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIS KONSULATAS ČIKAGOJE (JUNGTINĖS AMERIKOS VALSTIJOS)

Adresas: 455 N Cityfront Plaza Dr., Suite 800, Chicago, IL 60611, USA

plačiau »

Tel. +1 312 397 0382 
Faksas +1 312 397 0385
El. paštas

Generalinis konsulas aptarė Šengeno vizų išdavimo klausimus su Šveicarijos ambasadoriumi JAV

Sukurta 2017.07.27 / Atnaujinta 2017.07.28 02:32
  Generalinis konsulas aptarė Šengeno vizų išdavimo klausimus su Šveicarijos ambasadoriumi JAV

  Generalinis konsulas Mantvydas Bekešius šiandien susitiko su Šveicarijos ambasadoriumi Martin Dahinden ir Garbės konsulu Čikagoje Jorg Oberschmied. Susitikime aptarta konsulinių paslaugų teikimo kokybė, apimtys, pasidalinta patirtimi įgyvendinant susitarimą tarp Lietuvos ir Šveicarijos dėl abipusio atstovavimo išduodant Šengeno vizas.

  „Lietuvos generalinis konsulatas Čikagoje nuo 2014 m. pradėjo atstovauti Šveicarijai išduodant Šengeno vizas JAV Vidurio Vakaruose ir pastaruoju metu tai sudaro nemažą dalį konsulinės veiklos apimčių. Praėjusiais metais, vadovaujantis susitarimu, išdavėme daugiau nei 500 vizų, o per šių metų pirmąjį pusmetį – jau virš 300 vizų“, - sakė M.Bekešius. Jis pabrėžė, kad bendradarbiavimas vyksta sėkmingai ir padėkojo ambasadoriui už dėmesį konsulinių paslaugų kokybei.

  Ambasadorius M.Dahinden padėkojo Generaliniam konsului už bendradarbiavimą, pristatė Šveicarijos ambasados veiklos JAV prioritetus, svečiai taip pat pasidalijo patirtimi kaip veikia JAV-Šveicarijos verslo taryba, kaip skatinamas šalies eksportas į JAV ir remiami šveicarijos verslininkai.

  Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ir Šveicarijos užsienio reikalų federalinio departamento susitarimas dėl abipusio atstovavimo numato, kad Lietuvos generalinis konsulatas atstovaus išduodant trumpalaikes Šengeno vizas turizmo, verslo ir šeimos/draugų lankymo tikslais Ilinojaus ir kitose aplinkinėse valstijose gyvenantiems asmenims.

  Panašūs susitarimai yra sudaryti su pora dešimčių pasaulio valstybių. Šios šalys atstovauja Lietuvai arba Lietuva atstovauja joms išduodant vizas tam tikruose pasaulio regionuose. Be Šveicarijos, Generalinis konsulatas Čikagoje išduodant vizas atstovauja ir Vengrijai, Latvijai, Lichtenšteinui bei Islandijai. Už vizų išdavimą gautos pajamos papildo Lietuvos valstybės biudžetą.

  Naujienlaiškio prenumerata