Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Lietuvos šimtmetis paskelbtas per tiesioginį JAV televizijos eterį

Sukurta 2017.11.23 / Atnaujinta 2017.11.24 16:57
  Lietuvos šimtmetis paskelbtas per tiesioginį JAV televizijos eterį

  Dešimt tūkstančių žmonių ketvirtadienio rytą jau 84-ą kartą žygiavo tradiciniame Čikagos Padėkos dienos parade. Viename labiausiai laukiamų Čikagos miesto renginių dalyvavo ir daugiau nei šimtas lietuvių, kurie žygiavo nešini Lietuvos vėliavomis, skambant Andriaus Mamontovo dainai „Geltona. Žalia. Raudona“.

  „Lietuvių bendruomenė švenčia 100 metų nepriklausomybės jubiliejų. Trys vėliavos spalvos turi simbolinę prasmę. Geltona simbolizuoja javų laukus, žalia simbolizuoja galią, raudona - per karus pralietą kraują. Čikaga tikrai turi nuostabią lietuvių bendruomenę, mes jais labai didžiuojamės“, - tiesioginės televizijos transliacijos metu sakė renginio vedėjai.

  Tautiniais kostiumais pasipuošę lietuvaičiai patraukė ne tik televizijos, bet ir praeivių žvilgsnius. Šiais metais gyvai stebėti paradą į miestą susirinko apie pusę milijono žmonių, kurie jau nuo septynių valandų ryto užtvindė gatves ir laukė spalvingų pasirodymų, tarp kurių buvo galima išvysti žirgų, vikingų, lenktyninių automobilių, gimnastų bei įvairių kultūrų ir organizacijų pasirodymų. Čikagos Padėkos dienos paradą prie savo televizorių ekranų kasmet stebi apie 8 mln. žmonių.

  Tai buvo jau antrasis lietuvių pasirodymas parade, kurį tradiciškai organizuoja lietuvių tautinių šokių ansamblis „Suktinis“ kartu su LR Generaliniu konsulatu Čikagoje.

   

  Įrašą, transliuotą per JAV televiziją, galite pamatyti čia:

  http://bit.ly/2zhHM3y

  Naujienlaiškio prenumerata