Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIS KONSULATAS ČIKAGOJE (JUNGTINĖS AMERIKOS VALSTIJOS)

Adresas: 455 N Cityfront Plaza Dr., Suite 800, Chicago, IL 60611, USA

plačiau »

Tel. +1 312 397 0382 
Faksas +1 312 397 0385
El. paštas

Litvakų kulinarinio paveldo renginys Čikagoje subūrė lietuvių ir žydų bendruomenes

Sukurta 2017.01.23 / Atnaujinta 2017.01.23 22:43
   Litvakų kulinarinio paveldo renginys Čikagoje subūrė lietuvių ir žydų bendruomenes
   Litvakų kulinarinio paveldo renginys Čikagoje subūrė lietuvių ir žydų bendruomenes
   Litvakų kulinarinio paveldo renginys Čikagoje subūrė lietuvių ir žydų bendruomenes
   Litvakų kulinarinio paveldo renginys Čikagoje subūrė lietuvių ir žydų bendruomenes
   Litvakų kulinarinio paveldo renginys Čikagoje subūrė lietuvių ir žydų bendruomenes

   Lietuvos generalinis konsulatas Čikagoje kartu su Izraelio generaliniu konsulatu Vidurio Vakarams, siekdami užmegzti glaudesnį ryšį tarp JAV gyvenančių lietuvių ir žydų bendruomenių, surengė kulinarinį vakarą, kurio metu lietuvė autorė Nida Degutienė pristatė receptų knygą „A Taste of Israel. From Calssic Litvak to Modern Israeli“ (liet. „Izraelio skoniai. Šventės ir kasdiena“). Vakaro svečius pasveikino Lietuvos generalinis konsulas Čikagoje Marijus Gudynas, kuris, pristatydamas pranešėją, pabrėžė: „Čikaga, dažnai įvardinama antru didžiausiu lietuvišku miestu po mūsų sostinės Vilniaus, turi ir ypač gausią žydų bendruomenę, kurios didelė protėvių dalis yra litvakai nemažai jų iš Lietuvos. Visada norėjosi šias bendruomenes suartinti. Nidos Degutienės knyga „Izraelio skoniai. Šventės ir kasdiena“ yra nuostabus instrumentas leidžiantis pradėti tai daryti. Tikiu, kad tai taps gražaus ir prasmingo bendradarbiavimo pradžia“.

   Žydų kultūros centre Moadon Kol Chadash susirinkusius lietuvių bei žydų bendruomenių narius sveikindamas Izraelio generalinis konsulas Vidurio Vakaruose Aviv Ezra taip pat akcentavo bendradarbiavimo tiltų tarp tautų ir valstybių statymo svarbą bei dėkojo Lietuvai už šią puikią iniciatyvą, o centro direktorė Etty Dolgin žadėjo, kad šios žydų mokyklos durys nuo šiol visada bus atviros ne tik žydų, bet ir lietuvių renginiams.

   Svarbiausiu renginio elementu buvo nuoširdžiai asmeniškas Nidos Degutienės pasakojimas apie jos gyvenimą Izraelyje, pažintą kultūrą, bendravimą su vietiniais žmonėmis ir, žinoma, knygos sudarymo idėjos gimimą bei virsmą realybe. Paklausinėję pranešėjos juos dominančių detalių, svečiai su malonumu degustavo kelių pagal knygos receptus pagamintų patiekalų. Pati knygos autorė ir jos pagalbininkės savanorės Lietuvos konsulė Čikagoje Dina Kopilevič bei „Bravo Bites Catering“ įmonės savininkė Audra Januškienė visą dieną darbavosi ir paruošė tokių skanėstų, kaip baklažanų užkandis Babaganuš, paprikų pasta su riešutais Muhamara, tiršta moliūgų sriuba su imbierais ir kokosais, obuolių pyragas su karamelinių trupinių plutele ir kitokių. Vaišes praturtino ir trijų rūšių tradicinė lietuviška trauktinė „999“ bei vynas iš Izraelio, tad svečiai dar ilgai skanavo, nesiskirstė, bendravo.

   Generalinis konsulas bei knygos autorė susitiko ir su vienos galingiausių žydų organizacijų - Amerikos žydų komiteto (American Jewish Committee) Čikagos padalinio vadovais, kurie žavėjosi lietuvės pasakojimu apie jos gyvenimo Izraelyje įspūdžius bei itin kūrybingai sudaryta knyga, kuri 2016 metais pasaulio kulinarinių knygų mugėje yra pelniusi vieną iš pagrindinių apdovanojimų.

   Vizito Čikagoje metu Nida Degutienė taip pat apsilankė Gedimino ir Maironio lituanistinėse mokyklose, kur bendraudama su mokiniais, papasakojo jiems apie didelę Lietuvoje gyvenusių tautų  įvairovę, nemažai dėmesio skirdama jos pažintai žydiškai, ypač litvakiškai, kultūrai, atkreipdama dėmesį į stebinančius lietuviško ir litvakiško kulinarinio paveldo panašumus. Daugeliui susirinkusių atradimu tapo pasakojimas apie Pietų Afrikos Respublikoje gyvenančią 90 tūkstančių litvakų, kurių visų šaknys yra Lietuvoje, bendruomenę (ji sudaro 90 proc. visų PAR gyvenančių žydų) ir jų ypatingą meilę bei pagarbą savo tėvų ir senelių žemei, o taip pat apie ten išsaugotus, daugiau nei prieš šimtą metų lietuvių valgyto autentiško maisto receptus. Savo pavyzdžiu knygos autorė moksleivius kvietė atrasti savo svajonę bei su užsidegimu ir atsidavimu jos siekti, nes tik taip galima tapti pačiu geriausiu, skatino moksleivius mokytis lietuviškai ir kiekvienam atrasti savo asmeninį ryšį su Lietuva.

   Projektas bendrai finansuotas Lietuvos ir Izraelio užsienio reikalų ministerijų.

    

   Naujienlaiškio prenumerata