Temos Žymėti visasAtžymėti visus

LR generalinis konsulas Čikagoje susitiko su miesto meru

Sukurta 2017.08.24 / Atnaujinta 2017.08.24 03:22
   LR generalinis konsulas Čikagoje susitiko su miesto meru
   LR generalinis konsulas Čikagoje susitiko su miesto meru

   Rugpjūčio 23 d. LR generalinis konsulas Mantvydas Bekešius susitiko su Čikagos miesto meru Rahm Emanuel. Susitikimo metu buvo aptartos Lietuvos ir Čikagos ekonominių bei kultūrinių ryšių stiprinimo galimybės, bendri projektai tarptautinėje susigiminiavusių miestų programoje ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio paminėjimas Čikagoje.

   Pasak generalinio konsulo M. Bekešiaus, Čikagos lietuviai yra aktyvūs miesto bendruomenės nariai, atstovaujantys įvairius sektorius ir industrijas, o lietuviško kapitalo įmonės prisideda prie Čikagos ekonominio augimo.

    

   „Sieksime ryšių tarp Lietuvos ir Čikagos plėtros, abipusiai naudingų iniciatyvų ir projektų įgyvendinimo tiek kultūrinėje, tiek ir ekonominėje srityse. Čikagos merą ypač domina lietuvių pažanga biotechnologijų sektoriuje, kurio metinis augimas mūsų šalyje siekia apie 25 proc. Pastaruoju metu į šį sektorių daug investuojama ir Čikagoje, todėl kalbėjome apie galimybes Čikagos ir lietuvių specialistams pasidalinti turima patirtimi. Taip pat aptarėme Lietuvoje vyksiantį gyvybės mokslų forumą „Life Sciences Baltics“, kuris sutraukia mokslininkus ir verslininkus iš viso pasaulio“ – sakė M. Bekešius.

    

   Vilnių ir Čikagą jungia ne tik plati lietuvių bendruomenė, bet ir oficiali miestų partnerystė, kuri buvo užmegzta iš karto Lietuvai atgavus nepriklausomybę. Šiais metais bus minimas 25 metų partnerystės jubiliejus, kurio proga M. Bekešius Čikagos merui perdavė Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus kvietimą apsilankyti Vilniuje.

    

   „Čikaga yra multikultūrinis miestas, kuris įvairiais istorijos laikotarpiais tapo namais skirtingų religijų, rasių ir tautų žmonėms, kurie šiandien kartu kuria miesto ateitį. Vilnius taip pat yra kelių religijų, kultūrų bei tautų atspindys”, – teigė generalinis konsulas.

    

   Jis merui įteikė rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės apsakymų rinkinį „Vilnius. Wilno. Vilna. Three Short Stories“, kuriame aprašomi trys Vilniaus miesto istorijos fragmentai: lenkiškasis,  žydiškasis ir sovietinis. Labiausiai merą, kuris turi Moldovos žydų šaknų, sudomino būtent žydiškoji miesto istorija.

    

   Rahm Emanuel padėkojo generaliniam konsului už kvietimą apsilankyti Vilniuje ir Čikagoje planuojamuose Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimuose bei patikino skatinsiantis tolimesnę miestų draugystę.

    

   „Čikaga didžiuojasi, kad čia gyvenantys lietuviai praturtina miesto bendruomenę,  prisideda prie jos ekonomikos augimo bei skatina kultūrinę pažangą. Tikiuosi, kad ateityje mūsų bendradarbiavimas tik stiprės, o idėjos ir projektai dar labiau sustiprins miestų partnerystę“, – sakė R. Emanuel.

   Naujienlaiškio prenumerata