Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

NAUJAUSIA INFORMACIJA DĖL KELIONIŲ Į LIETUVĄ/ ATNAUJINTA BIRŽELIO 21D.

Sukurta 2021.06.16 / Atnaujinta 2021.06.21 23:07
  NAUJAUSIA INFORMACIJA DĖL KELIONIŲ Į LIETUVĄ/ ATNAUJINTA BIRŽELIO 21D.

  LIETUVOS PILIEČIAI Į LIETUVĄ GALI ATVYKTI NEPRIKLAUSOMAI AR JIE YRA PASISKIEPIJĘ, AR NE (PASISKIEPIJUSIEMS GALIOJA TESTO IR IZOLIACIJOS IŠIMTYS, NEPASISKIEPIJUSIEMS BŪTINA IZOLIACIJA IR NEIGIAMAS TESTO REZULTATAS PRIEŠ ATVYKSTANT Į LIETUVĄ). VISIEMS BE IŠIMTIES privaloma prieš kelionę užsiregistruoti užpildant elektroninę anketą (https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form)

  PASISKIEPIJUSIEMS LIETUVOS IR KITŲ ŠALIŲ PILIEČIAMS VYKSTANTIEMS Į LIETUVĄ NEREIKIA IZOLIUOTIS IR ATLIKITI TESTO (būtina su savimi turėti skiepų pažymėjimą ir geriausiai iš daktaro gautą oficialų raštą, kad asmuo buvo paskiepytas). Dažnai informaciją apie tai ar reikia rodyti neigiamą testą TRANZITINĖSE valstybėse vykstant iš JAV pateikia oro linijos arba tos šalies institucijų tinklalapiai.

  NUOLAT ATNAUJINAMA INFORMACIJA: https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/grizusiems-atvykusiems-is-uzsienio-1

  Nuo birželio 14 d. Lietuvoje įsigaliojo nauja izoliacijos tvarka iš JAV į Lietuvą atvykstantiems VAIKAMS:

  • Vaikams iki 7 metų izoliacija nėra taikoma;
  • Vaikams nuo 7 iki 16 metų izoliacija nebus taikoma, jeigu jie turės neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą (jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, izoliacija privaloma iki tyrimo rezultato gavimo).

  NAUJAUSIA INFORMACIJA DĖL ATVYKIMO Į LIETUVĄ JAV PILIEČIAMS:

  Nuo gegužės 31 d. į Lietuvą leidžiama atvykti JAV piliečiams turintiems gydymo įstaigos dokumentą nurodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina, registruota Europos Sąjungos vaistinių preparatų registre pagal skiepijimo schema (JAV NAUDOJAMOS– PFIZER, MODERNA, J&J/Janssen VAKCINOS YRA PRIPAŽĮSTAMOS EUROPOS SĄJUNGOJE, būtina su savimi turėti skiepų pažymėjimą ir geriausiai iš daktaro gautą oficialų raštą, kad asmuo buvo paskiepytas).

  Privaloma prieš kelionę užsiregistruoti užpildant elektroninę anketą (https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form)

  JEI NESATE PASISKIEPIJĘ (GALIOJA TIEK nepasiskiepijusiems LIETUVOS, TIEK nepasiskiepijusiems JAV PILIEČIAMS, kurie į Lietuvą gali atvykti išimties tvarka):

  • Tyrimas dėl COVID-19 turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas, kurį prieš kelionę privaloma pateikti vežėjui (rekomenduojame testus atlikti ne vėliau nei prieš 48 val. tam atvejui, jei skrydis būtų atidėtas). Privalomas tyrimas dėl COVID-19 (PGR arba antigeno testas iš nosiaryklės). Serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas. VAIKAMS IKI 16 METŲ TESTAS NEBŪTINAS.
  • Net ir turint NEIGIAMĄ COVID-19 atsakymą privaloma 10 dienų izoliacija. Izoliacijos laiką galima sutrumpinti ne anksčiau kaip 7-ą izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 (PGR) tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą. Vaikams iki 7 metų izoliacija nėra taikoma. Vaikams nuo 7 iki 16 metų izoliacija nebus taikoma, jeigu jie turės neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą (jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, izoliacija privaloma iki tyrimo rezultato gavimo).
  • Karantino metu atvykstant į Lietuvą taikomos sugriežtintos kontrolės priemonės – privaloma prieš kelionę užsiregistruoti užpildant elektroninę anketą (https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form)
  • Nuo birželio 1 d. išplečiamas NESKIEPYTŲ JAV piliečių, galinčių atvykti į Lietuvą sąrašas - į išimtis įtraukti ne tik Lietuvos piliečių ir nuolatinių gyventojų sutuoktiniai, registruoti partneriai, tėvai ir vaikai, bet ir vaikaičiai, seneliai, broliai ir seserys (būtina pateikti giminystės ryšį ir artimo giminaičio LR pilietybę/leidimą gyventi įrodančius dokumentus). Į nustatytas išimtis nepatenkantys užsienio piliečiai atvykti į Lietuvą negali.

   

   

  Naujienlaiškio prenumerata