Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Europos Tarybos susitikime viceministras N. Germanas akcentavo, kad tarptautinės teisės normų nesilaikymas veda į konfliktus

Sukurta 2017.05.19 / Atnaujinta 2017.05.19 13:04
  Europos Tarybos susitikime viceministras N. Germanas akcentavo, kad tarptautinės teisės normų nesilaikymas veda į konfliktus

  Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas gegužės 18–19 dienomis dalyvavo Europos Tarybos Ministrų komiteto susitikime, kuriame pagrindinis dėmesys buvo skirtas naujų grėsmių – pabėgėlių krizės, konfliktų, populizmo, ekstremizmo – sprendimui.

  Viceministras, kreipdamasis į Europos Tarybos valstybių narių diplomatijos vadovus, akcentavo, kad pagrindinė grėsmė demokratiniam saugumui Europoje yra tarptautinės teisės normų nesilaikymas ir kitų valstybių teritorinio vientisumo bei suvereniteto pažeidimas. N. Germanas pažymėjo, kad Europos Tarybos Ministrų komiteto priimti sprendimai dėl žmogaus teisių situacijos Kryme ir Gruzijoje parodo principingą Europos Tarybos šalių poziciją dėl Rusijos Federacijos vykdomos aneksijos politikos ir agresijos kitų valstybių atžvilgiu.

  Viceministras taip pat atkreipė dėmesį į kai kuriose Europos Tarybos šalyse dažnėjančius išpuolius prieš žurnalistus, žmogaus teisių gynėjus ir mažumas. Šiame kontekste buvo pabrėžta, kad Europos Taryba turi principingai reaguoti į Čečėnijoje vykdomą masinį LGBTI asmenų persekiojimą. Viceministras taip pat atkreipė dėmesį į propagandos ir dezinformacijos keliamas grėsmes demokratijai ir pasiūlė Europos Tarybai aktyviau įsitraukti sprendžiant šiuos probleminius klausimus.

  Europos Tarybos ministrų susitikimo metu buvo priimtos Europos Tarybos gairės dėl terorizmo aukų apsaugos ir Europos Tarybos veiksmų planas dėl pabėgėlių ir migrantų vaikų apsaugos, pasirašymui pateikta nauja Europos Tarybos konvencija dėl nusikaltimų, susijusių su kultūrinėmis vertybėmis.

  Europos Taryba yra regioninė tarpvyriausybinė organizacija, vienijanti 47 Europos šalis. 2017 m. lapkričio–gegužės mėnesiais Europos Tarybos Ministrų komitetui pirmininkavo Kipras. Po Kipro pirmininkavimą Europos Tarybos Ministrų komitetui šešiems mėnesiams perims Čekija. Lietuva Europos Tarybos Ministrų komitetui pirmininkavo 2001 m. lapkričio–2002 m. gegužės mėn. 2018 m. Lietuva minės įstojimo į Europos Tarybos 25 metų sukaktį.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Iki balandžio 15 dienos pateikę savo viziją apie ateities europiečius, Lietuvos moksleiviai gali laimėti kelionę į Strasbūrą (Prancūziją), kur dalyvautų Europos Tarybos 70-mečio minėjimo ceremonijoje.

  Ministerijos naujienos »
  Kubiliaus susitikimas su ambasadoriais (9 of 15).jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sausio 16 dieną  Lietuvoje reziduojantiems Europos Tarybos valstybių narių ambasadoriams pristatė Andriaus Kubiliaus kandidatūrą į Europos Tarybos Generalinio Sekretoriaus postą.

  Naujienos »
  50908_005 1.jpg

  Rugsėjo 26 dieną Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė įteikė Lietuvos Prezidentės pasirašytus ratifikacinius raštus dėl Europos Tarybos konvencijos dėl terorizmo prevencijos papildomo protokolo ir dėl pataisytos konvencijos dėl bendros kino filmų gamybos.

  Daugiašaliai santykiai »

  Birželio 13 dieną Europos Tarybos būstinėje buvo surengtas iškilmingas Lietuvos valstybės atkūrimo ir Latvijos bei Estijos valstybių šimtmečių paminėjimas ir atidaryta fotografijų paroda „Baltijos kelias“.

  3.jpg

  Gegužės 17-18 dienomis Lietuvos delegacija, vadovaujama Lietuvos nuolatinės atstovės prie Europos Tarybos ambasadorės Laimos Jurevičienės, dalyvavo Europos Tarybos Ministrų Komiteto 128-oje sesijoje Danijoje. Pagrindinis sesijoje svarstytas klausimas – Europos Tarybos ateitis populizmo keliamų grėsmių demokratinėms institucijoms kontekste.

  Daugiašaliai santykiai »
  Viceministas-foto-paroda2.jpg

  Gegužės 14 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo Lietuvos 25 metų narystės Europos Taryboje (ET) minėjimo renginyje Strasbūre, Prancūzijoje, kurio metu buvo atidaryta bendra Lietuvos, Estijos ir Slovėnijos narystės ET fotografijų paroda.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata