Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius dalyvavo taikai ir saugumui Artimuosiuose Rytuose skirtame susitikime Varšuvoje

Sukurta 2019.02.14 / Atnaujinta 2019.02.14 16:48
   L. Linkevičius dalyvavo taikai ir saugumui Artimuosiuose Rytuose skirtame susitikime Varšuvoje
   L. Linkevičius dalyvavo taikai ir saugumui Artimuosiuose Rytuose skirtame susitikime Varšuvoje

   Vasario 13-14 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo JAV ir Lenkijos organizuotame ministrų lygio susitikime „Taika ir saugumas Artimuosiuose Rytuose“ Varšuvoje.

   Susitikime aptarta Artimųjų Rytų regioninė krizė ir jos poveikis civiliams regione, raketinių technologijų vystymas ir ginklų neplatinimo klausimai, kibernetinio saugumo iššūkiai, energetinės ir hibridinės grėsmės, kova su ekstremizmu ir terorizmo finansavimu.

   „Tarptautiniai įsipareigojimai egzistuoja tam, kad jų būtų laikomasi: nesvarbu, ar tai būtų Budapešto memorandumas ar Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis. Pastaruoju metu matome, kaip Rusija beatodairiškai siekdama savo nacionalinių interesų nuolat laužo tarptautinius susitarimus bei menkina svarbiausias tarptautines normas. Kaip galime tuomet motyvuoti Artimųjų Rytų šalis prisiimti įsipareigojimus, kurie būtų realiai įgyvendinti?“, –  kalbėjo ministras L. Linkevičius, pasisakęs  sesijoje, skirtoje raketinių technologijų vystymo ir ginklų neplatinimo klausimams regione.

   Susitikime Varšuvoje dalyvavo  aukšto rango politikai iš JAV, ES,  Izraelio ir Arabų šalių bei  kitų pasaulio regionų. Po susisitikimo pristatytas bendras Lenkijos ir JAV pareiškimas dėl taikos proceso Artimuosiuose Rytuose.

   Lenkijos URM nuotrauka

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   ASC_0950.jpg

   Gegužės 15 dieną Lietuvos ir Lenkijos ambasados Graikijoje iškilmingo priėmimo metu pirmą kartą drauge minėjo Abiejų Tautų Respublikos 1791-ųjų gegužės 3-osios konstitucijos priėmimą.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   pirma.jpg

   Gegužės 2 dieną Londono Lankasterio rūmuose įvyko iškilmingas priėmimas, skirtas seniausios Europos rašytinės konstitucijos dienai ir Abiejų Tautų Respublikos diplomatinio atstovavimo Jungtinėje karalystėje 250-ųjų sukakčiai pažymėti.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   2019-04-09 Ministras su LIB ambasadore.jpg

   Balandžio 9 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naująja Libano ambasadore Reina Charbel, kuri balandžio 8-ąją įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Susitikime aptartos glaudesnio politinio ir ekonominio bendradarbiavimo galimybės.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
   54436929_10156029148041863_5230913044292304896_o.jpg

   Kovo 21 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo diskusijoje „Rytų Europos tvarka: Lenkija ir Lietuva Mykolo Romerio monumentaliuose „Dienoraščiuose“ Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Jis pasveikino renginio, kurio metu pristatyti lietuvių ir lenkų kalbomis išleisti M. Romerio „Dienoraščiai“, dalyvius.

   Ministras susitiko su ES specialiąja atstove Artimųjų Rytų taikos proceso klausimams S.Terstal.jpg

   Kovo 15 dieną Užsienio reikalų ministerijoje lankėsi Europos Sąjungos specialioji atstovė Artimųjų Rytų taikos proceso klausimams Susanna Terstal.

   Daugiašaliai santykiai »

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 13–14 dienomis Lenkijos užsienio reikalų ministro Jaceko Czaputowicziaus ir JAV užsienio reikalų sekretorius Mike Pompeo kvietimu Varšuvoje dalyvaus tarptautinėje ministrų konferencijoje „Taika ir saugumas Artimuosiuose Rytuose“.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata