Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius Stokholme aptarė regiono saugumui aktualius klausimus

Sukurta 2018.02.14 / Atnaujinta 2018.02.14 10:40
  L. Linkevičius Stokholme aptarė regiono saugumui aktualius klausimus

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 13 dieną Stokholme susitiko su Švedijos Karalystės užsienio reikalų ministre Margot Wallström ir aptarė dvišalius bei su regiono saugumu susijusius klausimus.

  „Dabartinių regiono geopolitinių iššūkių akivaizdoje turime ir toliau stiprinti tiek dvišalį, tiek regioninį bendradarbiavimą, ypač ieškodami veiksmingų sprendimų regioninio saugumo ir Rytų partnerystės klausimais. Šiose srityse svarbu stiprinti solidarumą ir tvirtesnę ES ir NATO partnerystę bei plėtoti transatlantinį bendradarbiavimą“, – sakė ministras L. Linkevičius.  

  Ministras pabrėžė, kad bendradarbiavimas su Švedija bei kitomis Šiaurės ir Baltijos šalimis yra vienas svarbiausių Lietuvos prioritetų, mūsų šalis sieja artimi ir dinamiški santykiai. Švedija yra viena artimiausių Lietuvos sąjungininkių remiant Ukrainą Europos integracijos kelyje. Užsienio reikalų ministras taip pat padėkojo Švedijai už Europos humanitarinio universiteto Vilniuje donorų veiklos koordinavimo lyderystę.

  Švedija yra didžiausia užsienio investuotoja Lietuvoje, o Lietuva vis daugiau investuoja Švedijoje bei yra suinteresuota tolesne investicinių projektų plėtra finansų, gamybos, inžinerijos, mokslo ir inovacijų bei kitose srityse. Taip pat auga dvišalė prekyba – Švedija yra penkta didžiausia Lietuvos prekybos partnerė, perspektyvus ir tolesnis ekonominio bendradarbiavimo potencialas.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Lietuvos garbės konsulato atidarymas Linšiopinge.jpg

  Sausio 24 dieną Linšiopingo mieste buvo iškilmingai atidarytas aštuntasis Lietuvos garbės konsulatas Švedijos Karalystėje. Garbės konsulu paskirtas Ulrikas Lindbladas, kuriam priskirta konsulinė apygarda apima Esterjotlando apskritį.

  Dvišaliai santykiai »
  20171117.JPG

  Lapkričio 17 dieną Stokholme vyko Lietuvos ir Švedijos užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių politinės konsultacijos. Lietuvos užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Asta Skaisgirytė susitiko su Švedijos užsienio reikalų ministerijos politikos direktore Anna-Karin Eneström. Susitikimo metu aptarti aktualūs užsienio ir saugumo politikos klausimai, dvišalio bendradarbiavimo darbotvarkė.

  Dvišaliai santykiai »

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Švedijos užsienio reikalų ministre Margot Wallstrom birželio 14–15 dienomis lankysis Ukrainoje, Odesoje ir Kijeve.

  Daugiašaliai santykiai »

  Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius birželio 6 dieną susitiko su Švedijos gynybos komisijos delegacija, su kuria aptarti regiono saugumui kylantys iššūkiai.

  Dvišaliai santykiai »
  Svedija5.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 6 dieną pasveikino Švedijos užsienio reikalų ministrę Margot Wallström ir visus Švedijos žmones su šios šalies Nacionaline diena. 

  Dvišaliai santykiai »

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė užuojautą Švedijos Karalystės užsienio reikalų ministrei  Margot Wallström dėl šios šalies sostinėje Stokholme balandžio 7 dieną įvykdyto ir nekaltų žmonių gyvybių nusinešusio bei sužalojimų pareikalavusio teroro išpuolio.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »

  Naujienlaiškio prenumerata