Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva prisijungė prie dviejų Europos Tarybos konvencijų

Sukurta 2018.09.26 / Atnaujinta 2018.09.26 16:58
  Lietuva prisijungė prie dviejų Europos Tarybos konvencijų

  Rugsėjo 26 dieną Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė įteikė Lietuvos Prezidentės pasirašytus ratifikacinius raštus dėl Europos Tarybos konvencijos dėl terorizmo prevencijos papildomo protokolo ir dėl pataisytos konvencijos dėl bendros kino filmų gamybos.

  Papildomu protokolu dėl terorizmo prevencijos siekiama naujomis, su veiklų kriminalizavimu ir įgyvendinimu susijusiomis nuostatomis papildyti Europos Tarybos konvenciją dėl terorizmo prevencijos. Šios nuostatos turėtų sustiprinti šalių pastangas kovoje su terorizmu ir jo neigiamu poveikiu, palengvinti parengiamojo pobūdžio veikas, kurios gali būti sudarytos sąlygos teroristiniam nusikaltimui įvykdyti, skatinti tarptautinį bendradarbiavimą ir aktyviau keistis informacija, taip pat kriminalizuoti įvairias su terorizmu susijusias veikas. Papildomas protokolas įpareigoja šalis paskirti visą parą be išeiginių veikiantį ryšių palaikymo punktą, kuris laiku teiktų svarbią informaciją apie asmenis, vykstančius į užsienį terorizmo tikslais. Šioms funkcijoms atlikti yra paskiriamas Lietuvos kriminalinės policijos biuras.

  Europos Tarybos konvencijos dėl bendros kino filmų gamybos tikslas – remti tarptautinės kino filmų gamybos plėtrą. Juo Lietuvai bus sudarytos platesnės kino sektoriaus tarpvalstybinio bendradarbiavimo galimybės. Nuo 2007 metų Lietuva yra Europos Tarybos fondo „Eurimages“ narė. Šis fondas suteikė finansinę paramą daugiau kaip 10 bendros gamybos su Lietuva filmų, tarp kurių yra tokie filmai kaip „Sangailės vasara“, „Lošėjas“, „Artimos šviesos“ ir kt. Fondas administruoja keturias kino paramos programas, iš kurių Lietuvos projektai gali dalyvauti dviejose: parama bendrai gamybai ir parama platinimui.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Iki balandžio 15 dienos pateikę savo viziją apie ateities europiečius, Lietuvos moksleiviai gali laimėti kelionę į Strasbūrą (Prancūziją), kur dalyvautų Europos Tarybos 70-mečio minėjimo ceremonijoje.

  Ministerijos naujienos »
  Kubiliaus susitikimas su ambasadoriais (9 of 15).jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sausio 16 dieną  Lietuvoje reziduojantiems Europos Tarybos valstybių narių ambasadoriams pristatė Andriaus Kubiliaus kandidatūrą į Europos Tarybos Generalinio Sekretoriaus postą.

  Naujienos »

  Birželio 13 dieną Europos Tarybos būstinėje buvo surengtas iškilmingas Lietuvos valstybės atkūrimo ir Latvijos bei Estijos valstybių šimtmečių paminėjimas ir atidaryta fotografijų paroda „Baltijos kelias“.

  3.jpg

  Gegužės 17-18 dienomis Lietuvos delegacija, vadovaujama Lietuvos nuolatinės atstovės prie Europos Tarybos ambasadorės Laimos Jurevičienės, dalyvavo Europos Tarybos Ministrų Komiteto 128-oje sesijoje Danijoje. Pagrindinis sesijoje svarstytas klausimas – Europos Tarybos ateitis populizmo keliamų grėsmių demokratinėms institucijoms kontekste.

  Daugiašaliai santykiai »
  Viceministas-foto-paroda2.jpg

  Gegužės 14 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo Lietuvos 25 metų narystės Europos Taryboje (ET) minėjimo renginyje Strasbūre, Prancūzijoje, kurio metu buvo atidaryta bendra Lietuvos, Estijos ir Slovėnijos narystės ET fotografijų paroda.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata