Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Šiaurės, Baltijos valstybių ir JAV atstovai aptarė transatlantinio bendradarbiavimo aktualijas

Sukurta 2018.12.14 / Atnaujinta 2018.12.16 14:36
  Šiaurės, Baltijos valstybių ir JAV atstovai aptarė transatlantinio bendradarbiavimo aktualijas

  Gruodžio 13-14 dienomis Vašingtone, JAV, Lietuvos atstovai dalyvavo Sustiprintos partnerystės Šiaurės Europoje iniciatyvos (angl., e-PINE) užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių susitikime.

  JAV, Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) politikos direktoriai ir aukšti pareigūnai aptarė Rusijos agresiją prieš Ukrainą, galimas sankcijas ir veiksmus reaguojant į neteisėtus veiksmus Kerčės sąsiauryje, vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutarties pažeidimus, derino pozicijas dėl užšaldytų konfliktų Sakartvele ir Moldovoje, augančios Kinijos įtakos, Artimųjų Rytų regiono klausimais.

  Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė, ambasadorė Asta Skaisgirytė pabrėžė transatlantinio bendradarbiavimo svarbą užtikrinant Baltijos, Šiaurės šalis ir JAV jungiančio regiono saugumą.

  „Šiaurės ir Baltijos regiono saugumui užtikrinti JAV dalyvavimas yra esminis faktorius”, – teigė A. Skaisgirytė.

  Rusijos agresija Ukrainoje, tebesitęsiantys Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties pažeidimai tik dar kartą pademonstravo transatlantinio bendradarbiavimo svarbą užtikrinant griežtą atsaką agresoriui. Taip pat aptarta sankcijų ir kitų plataus atsako priemonių galimybė Rusijai tęsiant pažeidimus.

  E-PINE – tai JAV bei Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo mechanizmas, oficialiai paskelbtas Vašingtone 2003 metais. Šia iniciatyva siekiama įtvirtinti saugumo ir stabilumo zoną regione bei panaudoti Šiaurės ir Baltijos valstybių patirtį kaimyninių regionų vystymuisi.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  45579052042_ca2fb7d6a6_k.jpg

  Spalio 29-30 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Osle, Norvegijoje, vykusiame „Šiaurės ateities forume“, kuriame su Šiaurės ir Baltijos šalių bei Jungtinės Karalystės ministrais pirmininkais aptarė santykius su Rusija, saugumo situaciją ir bendradarbiavimo stiprinimo galimybes.

  Daugiašaliai santykiai »

  Spalio 29-30 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankysis Osle, kur dalyvaus Šiaurės ir Baltijos šalių aštuntuko (NB8) ir Jungtinės Karalystės ministrų pirmininkų susitikime, vadinamajame „Šiaurės ateities forume“ (Northern Future Forum).

  Daugiašaliai santykiai »
  IMG_1946b.jpg

  Rugsėjo 24 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius transatlantinio saugumo forume Vašingtone aptarė Europos ir Šiaurės Amerikos šalių bendradarbiavimą reaguojant į bendrus iššūkius saugumui.

  NATO ir tarptautinis saugumas »
  IMG_20180619_130745s.jpg

  Birželio 19 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Stokholme (Švedija) susitiko su Šiaurės, Baltijos ir Višegrado šalių užsienio reikalų ministrais.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » NATO ir tarptautinis saugumas »

  Ministras Linas Linkevičius birželio 19 dieną dalyvaus Šiaurės, Baltijos ir Višegrado šalių užsienio reikalų ministrų susitikime, kuris tradiciškai vyksta kiekvienais metais ir yra skirtas aptarti aktualius regionų  bendradarbiavimo klausimus.

  Daugiašaliai santykiai »

  Balandžio 2-4 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės delegacijoje dalyvaus Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų viršūnių susitikimo renginiuose Vašingtone.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »

  Naujienlaiškio prenumerata